Czytam i rozumiem

Nr katalogu 230    Nr MENiS

Pomoc ta służy do pracy z całą grupą dzieci, z małą ich grupką jak i do pracy indywidualnej z dzieckiem. Każdy zestaw to obrazek plus wyrazy do każdej litery, treść obrazka, nowy zestaw wyrazów (uwzględniający "nową" literę - patrz tabela), propozycje zdań do ułożenia oraz ćwiczeń - zadań do wykonania przez dzieci z wykorzystaniem wyrazów wcześniej wprowadzonych.

Zestaw ten zawiera 21 obrazków przedstawiających postacie, przedmioty, oraz około 150 wyrazów i znaków interpunkcyjnych na bazie których dziecko nabywa umiejętności czytania w sposób narastający wraz z kolejno poznawanymi literami.

Zestaw zawiera jeszcze:
* kartoniki z kropką - kończącą zdania,
* kartoniki ze znakiem zapytania,
* kartoniki z wykrzyknikiem,
* zestaw kartoników z cyframi od 0 do 10 oraz znakami matematycznymi: +, -, =, >, <, br="">* zestaw kartoników obrazujących liczbę oraz jej zapis w postaci równania matematycznego.