Model: 213 s

POCHODZENIE I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI cz.II

Nr katalogu 213S   Nr MENiS */*   Cena 141.45 zł

Cukier, olej, sól

Środek dydaktyczny przeznaczony jest do wykorzystania na zajęciach dydaktyczno - wychowawczych w edukacji przedszkolnej i na lekcjach w klasach I-III kształcenia zintegrowanego.
Prezentowany środek dydaktyczny zgodny jest z wymaganiami programowymi wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego. Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, środowiskowej, przyrodniczej, technicznej. Stwarza nauczycielowi możliwości swobodnego wykorzystania na zajęciach i lekcjach szkolnych.
Na prezentowaną pomoc dydaktyczną składają się zestawy trzech historyjek obrazkowych, prezentujących tematykę zastosowania cukru, oleju i soli. Historyjki namalowane są na planszach formatu B2, w sposób trafiający do wyobraźni dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Obrazki są czytelne, bogato ilustrowane i kolorowe, posiadają rzepy, które dają nauczycielowi możliwość przyczepiania odpowiednichnapisów (wyrazów tematycznych) do globalnego czytania przez dzieci. Zastosowanie historyjek obrazkowych rozwija myślenie, procesy poznawcze i działa na wyobraźnią dziecka.
Bardzo pomysłowym udoskonaleniem sposobu korzystania z opisanego środka dydaktycznego jest welurowa tabliczka, do której można przyczepiać elementy ruchome na rzepach. Całość pomocy dydaktycznych umieszczona jest w dużej, tekturowej teczce, funkcjonalnie służącej nauczycielowi do przechowywania.

Tematy plansz:

Część D Cukier:

• Schemat produkcji cukru,

• Zastosowanie cukru,

Część E Olej:

• Zastosowanie oleju,

Część F Sól:

• Zastosowanie soli,

STYLOWA  SZKOŁA

Zadzwoń:  796 064 922

Napisz  biuro@stylowaszkola.pl

Życzymy udanych zakupów !!!

Stylowa Szkoła