Gwarancja: 2 miesięcy

Żyj zdrowo i bezpiecznie

Nr katalogu 194   Nr MENiS 1738/2004

Materiał do profilaktyki pt. "Żyj zdrowo i bezpiecznie", który zawiera 10 plansz, przeznaczonych dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Tematy plansz:

1. Choroby cywilizacyjne i społeczne.

2. Alkohol a zdrowie człowieka.

3. Skutki palenia tytoniu.

4. Stop narkotykom.

5. Zdrowy styl życia - właściwe odżywianie.

6. Szkodliwe skutki hałasu.

7. Właściwe wykorzystanie czasu wolnego.

8. Komputer - korzyści i zagrożenia.

9. Mam poczucie wartości.

10. Terroryzm - zagrożeniem dla świata.

Planszowe te będą pomocne zarówno uczniom jak i nauczycielom w realizacji zajęć związanych z profilaktyką. Zgromadzony materiał ukazuje z jakimi zagrożeniami styka się współczesny człowiek, jakie są tego konsekwencje. Bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas są: nikotynizm, alkoholizm i narkomania. Plansze ukazują skutki wywołane używaniem narkotyków, paleniem papierosów czy piciem alkoholu. Ponadto przedstawiają sposoby właściwego odżywiania się, wykorzystania wolnego czasu oraz szkodliwości hałasu.

Pakiet edukacyjny zawiera:

• 10 plansz,

• 40 kart B-3.

• elementy ruchome,

• Plansze oprawione są w listwy z zawieszką,

• Tyły plansz zaopatrzone w magnesy do montowania na tablicy szkolnej metalowej,

• Poradnik metodyczny.